Dernek Başkanı

Tek amacımız Mübadil ruhunu ve kültürünü yaşatmak, halkı bu konuda bilinçlendirmek ve Mübadil kültürünü gelecek nesillere aktarmaktır.

Gürkan Önen

1963 Celaliye Doğumluyum.Annem ve Babam 2.kuşak mübadil çocuklarıdır. Her iki taraf da Nasliç (Neapoli) Mesolongos köyünden gelmişler.Annemin tarafı Çatalca Ovayenice köyüne,Babamın tarafı Büyükçekmece Celaliye köyüne yerleşmişler.

İlkokulu Celaliyede,Orta ve Liseyi Silivride okudum.Askerliğimi yaptıktan sonra 21 Yaşımda Beylikdüzü televizyon fabrikası Beko da çalışmaya başladım.Çeşitli kademelerde yöneticilik yaptım.28 yıl çalışma hayatım sonunda daha sonradan ismi Arçelik olan Fabrikadan 2012 yılında emekli oldum.

Mübadil bir ailenin çocuğu olmam beni bu konuda araştırmaya ve sorgulamaya itti. Çalışma hayatım boyunca pek fırsat bulamadığım bu konuyu emekli olunca daha çok araştırmaya başladım. Mübadele bilindiği üzere bir travmatik olaydır. Çok büyük acıların yaşandığı hiç kimsenin isteyerek vatanından ayrılmadığı her iki taraf halkları için de hatırlarken hala gözlerinin dolduğu bir olgu.

Bizler bu duygular ile bir araya gelmiş Mübadilleriz.Tek amacımız Mübadil ruhunu ve kültürünü yaşatmak, halkı bu konuda bilinçlendirmek ve Mübadil kültürünü gelecek nesillere aktarmaktır.

İki Yaka Mübadilleri Derneği

İki Yaka Mübadilleri Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi

İki Yaka Mübadilleri Derneği

Kale İçi Mahallesi Topuklu Caddesi No: 73/A-13
34900 Çatalca /

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.